AUTOŘI

Tomáš Pospiszyl – kurátor výstavy, spolueditor a spoluautor knihy

V letech 1997 – 2002 pracoval v Národní galerii v Praze. Sestavil antologii americké výtvarné teorie Před obrazem (1998), s Laurou Hoptmanovou antologii východoevropských textů o umění druhé poloviny dvacátého století Primary Documents (2002). Napsal knihy Octobriana a ruský underground (2004) a Srovnávací studie (2005). S Vandou Skálovou připravil výstavu a monografii Aléna Diviše (2005). Působí na pražské FAMU jako vedoucí Centra audiovizuálních studií.

Kontakt: tomszyl(zavináč)hotmail.com


Ivan Adamovič - kurátor výstavy, spolueditor a spoluautor knihy

Od roku 1990 byl 17 let redaktorem sci-fi měsíčníku Ikarie, v roce 1995 spoluzaložil a řadu let řídil časopis Živel. Působil jako vedoucí kulturní rubriky v denících Hospodářské noviny a Pražský deník. Je autorem Slovníku české literární fantastiky a science fiction (1995) a editorem Encyklopedie fantastického filmu (1994). Připravuje také řadu reprezentativních antologií Velká kniha české science fiction.

Kontakt: adamowitch(zavináč)gmail.com


Petr Krejzek a Klára Kvízová – autoři designu výstavy i publikace

Majitelé grafického studia ReDesign, držitelé několika mezinárodních ocenění za grafický design, autoři designu časopisu Živel.

Kontakt: info(zavináč)redesign.cz


Jan Koskan (Fránek Architekts) – architekt výstavy


Ondrej Herec – literární teoretik, autor kapitoly Utopie, která nepřišla


Milan Krejčí – znalec autorů a ilustrátorů dobrodružné literatury, autor kapitoly Burianovy fantastické světy


Jaroslav Olša, jr. – diplomat a odborník na sci-fi literaturu zemí třetího světa, spoluautor kapitoly Fotonovou raketou nad rudou planetou


Tomáš Prokůpek – specialista na český komiks, autor kapitoly Sockomiks